İzlediler, Öğrendiler, Hediye Aldılar, Uygulayacaklar
Rize Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nin destekleriyle hazırlanan ve çocuklara diş sağlığının önemini vurgulayan “Dişler Ülkesine Yolculuk” isimli çocuk oyununu izleyen çocuklara diş fırçası ve diş macunu hediye edildi.
Tarih : 10 Aralık 2015 Perşembe 16:28Görüntüleme : 341
İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna çocuklar ve aileleri büyük ilgi gösterirken, oyunu izleyenler arasında; Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı, Rize Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Gökhan Demiral, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil Duymuş, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt’un eşi Mehtap Kurt ile Emre Nebioğlu’nun eşi Türkan Nebioğlu, Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş’ın eşi Zeynep Baydaş, Rize Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı Dr. Hakan Görgülü ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Opr. Dr. Talip Başak, Rize Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Nedim Turanlı, Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Cüneyt Kamacı, Özel Şar Hastanesi Müdürü Şaban Semiz, Kent Konseyi Başkanı Vedat Aydın, Rize Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Çakmakçı, Çayeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri de yer aldı.
 
Ağız ve diş sağlığının önemi ile dikkat edilmesi gereken hususların anlatıldığı oyun sonrasında Rize Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Gökhan Demiral, kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında günde en az iki defa dişlerin fırçalanması gerektiğini kaydeden Demiral, tiyatro ekibinin herhangi bir talebi olmadan yaptıkları etkinliğin önemli olduğunu ifade ederek, tiyatro ekibine teşekkür etti. Hafta içerisinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle diş fırçalamanın öneminin vurgulandığını ifade eden Demiral, kötü alışkanlıklar gibi iyi alışkanlıkların da öğrenildiği zaman çocuklarda etkin olduğunu belirtti, hedef grubunun eğitim öncesi yaş grubu olduğunu kaydetti.
 
 
 
 
 
 
Rize Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi © 2016 | Tüm Hakları Saklıdır.